XEMI OneView - jeden rzut oka na sytuację firmy

Obraz1W naszych przedsiębiorstwach każdego dnia zachodzi mnóstwo zdarzeń gospodarczych. Zadajemy sobie pytanie jaki wpływ wspomniane zdarzenia gospodarcze mają na naszą firmę. Zaczynamy analizować i przeglądać dziesiątki stron z tabelkami i arkuszami danych dotyczącymi  wielu obszarów naszej firmy. Śledzimy wiele stron pomimo, że w wielu aspektach nie zaistniały żadne istotne fakty do podejmowania działania. 

 

   

Jak ułatwić sobie prowadzenie biznesu?

zbyt dużo informacji

A może podejść do tego zagadnienia inaczej. Może spróbować zrobić dokładnie to tak jak robimy w życiu codziennym, naturalnie optymalizując angażowanie własnego czasu w szczególności pomijając zagadnienia zupełnie nieistotne i nic nie wnoszące.

Przez chwilę prześledźmy jak działamy w życiu codziennym na przykładzie obsługi urządzeń gospodarstwa domowego. Jak wkładamy brudne naczynia do zmywarki i ją uruchamiamy to nie biegamy co 10 minut zaglądając czy wykonuje swoje zadanie. Dopiero jak informuje nas sygnałem dźwiękowym to podejmujemy dalsze działania. Nie ma sensu wcześniej tracić czasu na oglądanie jej. Przecież dokładnie wiemy jak wygląda i nic się nie zmieniła.

Czy zastanawiałeś się dlaczego w firmach postępujemy inaczej? A może niejednokrotnie brakuje nam właściwych narzędzi do tego, aby móc działać w sposób naturalny dla człowieka wykorzystując jego najistotniejsze talenty. Innymi słowy przestańmy produkować i oglądać maile z dziesiątkami stron raportów, szczególnie w sprawach, które na danym etapie nic nie wnoszą poza tym, że są skutecznym wypełniaczem czasu, którego ze względu na tempo życia i tak nam ciągle brakuje.

Spróbujmy wyobrazić sobie narzędzie, które monitoruje naszą firmę i pozwala nam za pomocą jednego rzutu oka na ocenę sytuacji oraz dodatkowo, gdy coś się dzieje w danym obszarze to wysyła do nas przysłowiowy „sygnał dźwiękowy”, abyśmy mogli podjąć właściwe działania. Spróbujmy wyobrazić sobie narzędzie, które w sposób przyjazny jest wstanie przedstawić kluczowe wskaźniki i  istotne dla nas informacje. Narzędzie, które w prosty i oczywisty sposób na czerwono jest w stanie ostrzegać nas o krytycznej sytuacji. Narzędzie, które w sposób naturalny takim jakim nas uczono pozwoli na analizowanie krytycznej sytuacji zgodnie z zasadą od ogółu do szczegółu. Narzędzie, które nie będzie nękać nas zbędnymi informacjami tam gdzie nic istotnego się nie dzieje.

Krótko o XEMI OneView

Do narzędzi, o których mowa powyżej należy m.in. XEMi OneView.

  • XEMi OneView to zebranie kluczowych informacji o firmie w jednym miejscu – pulpit Managera.
  • XEMi OneView to prezentacja pełnego obrazu firmy w postaci  Pulpitu Managera w sposób naturalny i przyjazny za pomocą przeglądarki internetowej.
  • XEMi OneView to gromadzenia i prezentacja informacji z wszystkich dziedzin przedsiębiorstwa.
  • XEMi OneView pozwala na śledzenie trendów.
  • XEMi OneView to prezentacja Kluczowych Wskaźników Efektywności (KPI).
  • XEMi OneView to raportowanie i analiza odchyleń – system ostrzeżeń.
  • XEMi OneView pozwala na korzystanie z niezbędnych informacji bez konieczności obsługi systemów dziedzinowych.

XEMI OneView 1

Pełna konfigurowalność

XEMi OneView jest narzędziem naturalnym, co oznacza możliwość konfigurowania i dostosowywania widoków informacji dla poszczególnych grup użytkowników. Inny zakres informacji jest istotny dla menedżerów najwyższego szczebla, a inny dla menedżerów średniego szczebla. Inne też mogą być zakresy widoków informacji dla menedżerów ze względu  na obszar zarządzania. 

Niektórym z nas rzut oka na sytuację firmy oznacza informacje dotyczące stanu kasy w kasie (stan kasy), tego co w magazynie (stan zapasów), tego co u dostawców (stanu zakupów surowców) oraz wielkości produkcji i sprzedaży. Innym osobom rzut oka na sytuację firmy to cash flow czy też KPI/KSI a jeszcze innym to struktura wiekowa należności i ich spływ. Menedżer od obszaru zasobów ludzkich będzie zainteresowany strukturą i fluktuacją zatrudnienia wraz z poziomami wynagrodzeń w odniesieniu do poszczególnych zakładów i wydziałów oraz kosztami absencji pracowników. Rzut oka na sytuację firmy to też struktura kosztów w różnych układach, czy też awaryjność maszyn i koszty ich przestojów. Przykłady można mnożyć. 

XEMI OneView 2

XEMI OneView należy do specjalistycznej grupy narzędzi inteligentnych, które charakteryzują się zasadą typu PJON – są proste, jasne, oczywiste i natychmiastowe. Innymi słowy dostęp do kluczowych wskaźników i informacji powinien być prosty, czytelny, prezentować bieżące i aktualne dane oraz przede wszystkim powinien być łatwy w interpretacji celem szybkiej decyzji w którym kierunku działać. 

Odzyskaj czas i zainwestuj go

Czas to pieniądz. Pozwólmy zatem działać technologii, tam gdzie jest wydajna i skuteczna a dzięki temu odzyskajmy i zainwestujmy swój czas. Przestańmy przeglądać wielostronicowe dokumenty z tabelkami, dziesiątki arkuszy danych tam gdzie nic szczególnego się nie dzieje, a operacyjnie wszystko działa bez zarzutu. Zacznijmy od XEMi OneView – jednego rzutu oka na firmę i zintensyfikujmy działania w obszarze, który tego w danej chwili wymaga. A odzyskany czas zainwestujmy w kreację nowych innowacyjnych pomysłów, które rozwiną nasze firmy.

PRZEJDŹ DO XEMI 

Newsletter

Użytkownie tej strony www oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Szczególowe informacje w polityce prywatności